Aquests són tots els guanyadors de la cursa d’AFAMA

895
Fotos: Fernando Perianes

Aquest matí, davant el claustre de Sant Domingo de Pollença, ha tingut lloc l’onzena edició de la Curs per l’Alzheimer que organitza AFAMA (Associació de Familiars i Amics de Malalts d’Alzheimer) en motiu del Dia mundial de l’Alzheimer que serà el 21 de setembre. Aquest esdeveniment, que te la finalitat de recaptar fons per AFAMA, ha estat conformat per nombroses curses i actes: curses escolars, caminada cursa de Nordic Walking, cursa de running, vermutada, concert… I com no podia ser d’una altra manera ha estat tot un èxit d’organització i de participació.

A continuació enumeram tots els guanyadors de les diferents curses, començant per les curses escolars i acabant per la cursa de running de 7 km:

Curses escolars

Petitons (0-4 anys):

  1. Pol Serra
  2. Miquel Tomàs
  3. Lluc Vanrell

Sub8 (5,6 i 7 anys):

PUBLICITAT
  1. Sergi Martorell
  2. Sebastian Leon
  3. Pau Aguiló

Sub10 (8 i 9 anys):

  1. Toni Alorda
  2. Isabel Rotger
  3. Jaume Vives

Sub12 (10i 11 anys):

  1. Neus Cladera
  2. Carles Cruz
  3. Jordi Cifre

Sub14 (12 i 13 anys):

  1. Pau Jiménez
  2. Xisco Gustran
  3. Sergio Sánchez

Nordic Walking (7km)

Nordic Walking absolut femení:

  1. Pilar Darder Alorda
  2. Àngels Alzina
  3. Antonia Ponsetí Socías

Absolut Masculí Nordic Walking:

  1. Miquel Mestre Ferriol
  2. Joan Miquel Vives Cifre
  3. Guillermo Cifre

Cursa córrer (7km)

Absolut femení:

  1. Leonor Font
  2. Laura Rayó
  3. Charlie Bradburn

Absolut masculí:

  1. Rafa Ángel
  2. Manel Garcia
  3. Miquel Llompart

Veterans M50 masculí:

  1. Joan Cerdà Llobera
  2. Jose Luis Rodríguez
  3. Antoni Bisanyes

Veteranes F50 femení:

  1. Rosa López
  2. Margalida Coll
  3. Joana Perelló

Veterans M40 masculí:

  1. Jaume Vilanova
  2. Jaume Gual
  3. Miguel Ángel Torres

Veteranes F40 femení:

  1. Margalida Ordines
  2. Valeria Dumrauf
  3. Antonia Solivellas

Senior masculí:

  1. Ruben Peña
  2. Pau Cladera
  3. Antoni Cifre

Senior femení:

  1. Irene Tur
  2. Laura Bauzá
  3. Aina Maria Galindo

Sub23 masculí:

  1. Marc Vila
  2. Juan De Núñez

Sub23 femení:

  1. Neus Payeras

Sub18/ Sub20 masculí:

  1. Joan Cerdà
  2. Xavier Capllonch
  3. Hugo Ramis

Sub18/ Sub20 femení:

  1. Julia Serra

PUBLICITAT