GUANYADORS DEL CERTAMEN LITERARI ESCOLAR

350
Foto: Facebook CEIP Joan Mas.

Aquests dies s’han fet públics els noms dels guanyadors del Certamen Literari Escolar. El confinament per la pandèmia del coronavirus va anul·lar el lliurament dels premis que, tradicionalment, coincideix per Sant Jordi.

Aquests dies s’han lliurat els premis a guanyadors i finalistes que, com és costum ha consistit en l’edició dels relats i un premi de 50 euros per als guanyadors i de 30 euros per als primers finalistes.

Els guanyadors i primers finalistes del quinzè Certamen Literari Escolar han estat:

CEIP Costa i Llobera

Categoria A

PUBLICITAT

Guanyadora: Núria Quetglas Crespí amb La casa dels ossos polars

Finalista: Alba Lorenzo Garcias amb El misteri del túnel màgic

Categoria B 

Guanyadora: Ona Llobera amb Sant Dimoni

Finalista: Mariona Terrassa amb Tenim un planeta per salvar

CEIP Joan Mas

Categoria A

Guanyador: Guillem Moyà Vanrell amb El veterinari de la mar

Finalista: Lluc Fuster Ramon amb L’aventurer Fimon

Categoria B 

Guanyadora: Irina Salas Sastre amb Els nostres núvols

Finalista: Caterina Sureda Alemany amb Armstrong: una aventura fantàstica 

CC Monti-sion (primària)

Categoria A 

Guanyadora: Ariadna Cañero Viñuela amb No a la contaminació!!

Finalista: Asmaa Boustial amb El tulipà negre

Categoria B 

Guanyadora: Mara Banchero amb El conte de les claus

Finalista: Júlia Serra Albertí amb Un somni per recordar

CEIP Miquel Capllonch

Categoria A 

Guanyadora: Martina Jiménez López amb Na Flor ajuda el mar

Finalista: Brian Lemnrau amb Una família de peixos

Categoria B

Guanyador: Hugo Sestayo Loeffler amb Premi literari

Finalista: Dotothea Nichitean amb Un dia en el passat

CEIP Port de Pollença

Categoria A

Guanyadora: Sofia Luciana Rodríguez amb Tots participam

Finalista: Alejo Mallada Palomeque amb A la recerca de la cura

Categoria B

Guanyadora: Eulària Forteza Pol amb Un rescat per la llibertat

Finalista: Mateo Ordóñez Marino amb La tribu secreta

CC Monti-sion (secundària)

Categoria C

Guanyador: Elías Solano Córdoba amb Sergi el Bondadós

Finalista: Carla Lacalle Cànaves amb La millor experiència

Categoria D

Guanyadora: Ainhoa Cànaves Bauzà amb Tres setmanes sense amor

Finalista: Desiré Encinas Suárez amb Just i perdonat

IES Guillem Cifre de Colonya

Categoria C

Guanyadora: Elisenda Llobera Sureda amb La paleta de colors

Finalista: Júlia Ripoll París amb Somniant el teu somni

Categoria D

Guanyadora: M. Antònia Bennàssar Frontera amb Phoenix

IES Clara Hammerl

Categoria C

Guanyador: Álvaro Cadenas Piñero amb Toc toc

Finalista: Rime Chtiba Abdeljalil amb La meva vida amb esquizofrènia

Categoria D

Guanyadora: Alba Vallespir Mas amb El nostre do

Finalista: José Mauricio Ojeda Ojeda amb La crida de la papallona

PUBLICITAT
PUBLICITAT
PUBLICITAT