AQUESTS SÓN ELS CANDIDATS A LES MUNICIPALS DEL 26-M

820

En la recta final de les eleccions generals que se celebraran aquest diumenge 28 d’abril, aquests dies s’han fet públiques les candidatures que es presentaran a les eleccions municipals del 26 de maig.

Aquest 2019, els pollencins podran triar entre set candidatures: Alternativa per Pollença, El Pi-Proposta per les Illes, Junts Avançam, Partit Popular, Tots per Pollença, Unides Podem i Unió Mollera Pollencina.

Pel que fa als noms que integren aquestes set candidatures, s’ha de dir són els candidats provisionals a l’espera que la Junta Electoral els certifiqui, això serà el 30 d’abril.

ALTERNATIVA PER POLLENÇA

Marina Llobera Vicens

Rafel Morro Aguilar

Pere Josep Coll Torrandell

Antonina Amer Cifre

Tomeu Sales Gelabert

Antònia Cerdà Fiol

Guillem Barceló Ramis

Bartomeu Serra Seguí

Francesca Torandell Torres

Ona Krawietz Villar

José Luís García Salvador

Juan Pérez Palma

Maria Concepción Villar Lázaro

Margalida Maria Seguí Torrandell

Juan Cifre Cerdà

Cecile Beck Frydenlund

Ramón Cerdà Cifre

Suplents

Margalida Colomar Capllonch

Cristòfol Plomer Cifre

Gabriel Jeroni Perelló Coll (independent)

Susana Herrero Pérez

Sadurní Moreno Jiménez

Margarita Llompart Cerdà

Miguel Sánchez Vives

Enrique Galindo Carrasquilla

Maria Carmen Álvarez García

Pere Josep Cànaves Cifre

El Pi – PROPOSTA PER LES ILLES BALEARS (El Pi)

Josep Marquet Cerdà

Joan Rafel Covas Mariano

Maria Teresa Ferre Hernández

Margarida Cànaves Campomar

Francesca Càrdenas Fiol

Antònia Oliver Amengual

Joana Aina Pérez Mariano

Miguel Àngel González Castaño

Juana Cifre Mayol

José Cerdà Carmona

Antònia Simó Palou

Dorel Nichitean

Gabriel Ramon Jaume

Joan Ramon Mateu Torrandell

Maria Magdalena Capllonch Humbert

Margarita Inmaculada Fiol Frontera

Rafel Alexandre Ballester Riutort

Suplents

Maria del Mar Caballero Marquet

Rafel Siquier Torrandell

JUNTS AVANÇAM

Miquel Àngel March Cerdà

Antoni Cànaves Capllonch

Joana Aina Campomar Orell

Miquel Àngel Sureda Massanet

Magdalena Seguí Cerdà

Bernat López Plomer

Apolonia Oliver Ribot

Margarita Barceló Domènech

Bartomeu Torres Cerdà

Margarida Joana Bosch Cerdà

Mateu Tugores Vives

Maria del Mar Rosselló Rofes

Antònia Llompart Cabanelles

Susan Mackay

Josep Boladeras Sabater

Maria Francisca Pérez de Rada

Bartomeu Cifre Bennàssar

Suplents

Margalida Goll Pericàs

Gaspar Alonso Roselló Nicolau

Juan Luís Tomàs

Maria Cerdà Vicens

Miquel Amengual Bibiloni

Mario Ramírez Ambrosini

Mercè Ute Rovira Ensenyat

Andreu Salom Mir

Maria Antònia Palou Serra

Martí Xavier March Cerdà

PARTIT POPULAR (PP)

David Alonso García

Chistine Barbro Anette Pagmar

Pedro Morales Campillo

Rosa Maria Llobeta Cifre

Miguel Ángel Torres Luque

Jaime Melis Munar

Francisca Rotger Vives

Juan Cifre Cifre

Ana Ayerra Jones

Joan Pons EScanellas

Iván Martín José

Francisca Vila Socias

Francisca Cifre Bestard

Francisco Javier Márquez Escalera

Mario Jiménez de la Espada Casas

Antonio Pallicer Suau

Claudia Sierra Payeras

Suplents

Ana Maria García del Moral

Juan Carlos Alemany Poseti

Marcos Zamora Granados

Maria Elena Pombo Blanco

Tudor Nichetean

Aina Antònia Coll Salom

Edgar Vicente Espinoza Rivera

TOTS PER POLLENÇA

Bartomeu Cifre Ochogavia

Francisca Cerdà Nadal

José Luís Pons Cifre

Maria Petra Buades Cifre

Mateu Soler Estrany

Miguel Llobeta Vuives

Maria dels Àngels Vallori Servera

Cándido Chacón Moreno

Marta Trias Ferrer

Laura Rayo Gago

Dolores Bustamante Bustamante

Juan Moreno Jiménez

José Manuel Pareja Pérez

Elke Stamm

Maria Cifre Cànaves

Andrés Felio Ballester Pons

Elionor Tugores Cifre

Suplents

Margarita Vila Bibiloni

Gabriel Cifre Colom

Juan Juan Cerdà

 

UNIDES PODEM

Michael Lorenzo Muller Flury

Aina Llaneras Pons

Pau Noguera Sánchez

Ana Maria Zambrana Olives

Nicolau Pere Cerdà Pons (independent)

Noelia Pérez Maldonado

Sebastián Ruiz Bauzà

Juan Carlos Petrello Mazzeo

Natalia Martínez Maldonado (independent)

Marta Galindo Romero (independent)

Adrián Ordoñez Machuca (independent)

Joaquin Ferández Estévez (independent)

Yolanda Cruz del Rio

Xavier Castillo Marco (independent)

Maria Herrera Pons (independent)

Bruno Rodríguez Vilariño (independent)

Ángela Pascual Alcaraz (independent)

Suplents

Luciano Segismundo Manara Poks (independent)

Guillem Crespí Fornés (independent)

UNIÓ MOLLERA POLLENCINA (UMP)

Andrés Nevado Rodríguez

Maria Magdalena Xumet Rosselló

Guillem Ferrer Jaume

Annika Isabel Mdeller Stein

Miguel Sergio Sabater Gambier

Bianca Maria Aguilar Ryan

Rafael Lorente Ibarra

Virginia Planchesteiner

Galo Alenxader Medina Chica

Miguel Àngel Reinés Coronado

Antoni Casasnovas Domínguez

Mónica González Roman

Francisco García Pedraza

Marina Reus Escalera

Jaime Domènech Gelabert

Helena Bellini Ferrer

Antonio Ramon Ordóñez Delgado

Suplents

Dorotea Grant Finlay

Damián Alonso Miguel Jaume Vidal

Diego Bernal Morillo

David Moreno Aceituno

Juana Colomera Ferragut

Adolfo Fernández Sierra

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of